Janusz

10 października to Dzień Drzewa, jest to międzynarodowe święto, które ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństw. W poniedziałek i wtorek w obchody tego święta włączyli się uczniowie klas I-III. Zadania zostały zaplanowane w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „EkoEmocje” oraz działalności Szkolnej Ligi Ochrony Przyrody. Wszyscy uczniowie wykonali prace plastyczne, których głównym motywem było drzewo. Uczniowie klasy II i III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, w czasie których tworzyli własne lapbooki oraz oglądali film pt. „Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew?”. Dodatkowo na placu szkolnym posadziliśmy drzewko. Z pewnością teraz już wszyscy uczniowie wiedzą jak wielkie znaczenie mają drzewa w naszym otoczeniu.

Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica Emily Bugajsky otrzymała na X Regionalnym Konkursie Modeli Kartonowych w Rudzie Śląskiej wyróżnienie w kategorii figurki.

Uczniowie klasy w czasie swoich zajęć edukacyjnych rozmawiali na temat zmian podczas jesiennej pogody. Poznali dary jesienne, wygląd drzew, liści. Następnie zbierali ciekawe okazy liści oraz kasztany i żołędzie. Po powrocie do szkoły przygotowali kącik przyrodniczy oraz wykonali z przyniesionych materiałów ciekawe prace plastyczne.

W dniu 1 października uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, organizowanym przez p. Magdalenę Waselę w naszej szkole. Uczniowie chętnie zaangażowali się do wykonania przydzielonych zadań. Starannie wykonali prace, a w nagrodę otrzymali odznaki za udział. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie staniemy do udziału w tym konkursie.

W dniu 30.09.21r. uczennice klasy drugiej przekazały swoim kolegom upominki z okazji ich święta. Chłopcy byli bardzo zadowoleni i w dowód wdzięczności obdarowali swoje koleżanki słodkimi prezentami.

W dniu 29 września uczniowie klasy drugiej przystąpili do realizowania  w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji .Podczas pierwszej lekcji dzieci zdobyli i utrwalili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poznali zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych i najważniejsze znaki drogowe, a także zasady zachowania podczas zabawy na placu zabaw.

Uczniowie klasy 3 w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "EkoEmocja" stworzyli w sali jesienny kącik przyrodniczy. Stworzenie kącika było okazją do rozmowy o darach jesieni.

24 września uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Jest to centrum kultury, nauki i zabawy. Uczniowie wraz z animatorami zwiedzili ekspozycję, składającą się z różnych stref tematycznych.

Wycieczka została sfinansowana z wygranej w konkursie grantowym Banku BNP Paribas pt. ”Gdzie są nasze patronki?”. W związku z tym ważnym elementem wycieczki były warsztaty chemiczno-fizyczne. Uczniowie wzorem naszej patronki M. Skłodowskiej-Curie, mieli okazję pobawić się w naukowców. Głównym tematem zajęć było działanie filtrów UV oraz lasera. Poza tym dzieci miały okazję przyjrzeć się różnym, ciekawym doświadczeniom i zdobyć przydatną wiedzę.

Regulamin Dziennika Elektronicznego

Opublikowano w Dokumenty szkolne poniedziałek, 27 wrzesień 2021 04:15

15 września uczniowie klasy III włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania książki „Kropka”, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce, zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Święto, które zapoczątkowała ta książka jest obecnie obchodzone w wielu krajach świata, po to, aby przypominać dzieciom jak ważna jest wiara w siebie i odwaga. Ma zachęcać uczniów do odkrywania swoich talentów i kreatywnej zabawy. My bawiliśmy się bardzo dobrze :)