4.jpg

PROJEKT „LEKCJE Z KLASĄ”

PROJEKT „LEKCJE Z KLASĄ”

W październiku i listopadzie 2017r. uczniowie klasy II brali udział w projekcie „Lekcje z klasą” stworzonym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Jako jednej z 1000 klas w Polsce udało nam się otrzymać inspirującą grę „Profesor Szkiełko i przyjaciele”, która miała na celu rozwijać kompetencje społeczne uczniów, związane z emocjami, empatią, relacjami i twórczym rozwiązywaniem problemów. Podczas 6 dodatkowych zajęć nauczyliśmy się rozpoznawać i wyrażać emocje, dowiedzieliśmy się jak emocje wpływają na nasze zachowanie i zachowanie innych ludzi. Bardzo ciekawe były zajęcia dotyczące różnych typów osobowości, dzięki którym zrozumieliśmy dlaczego ludzie różnią się między sobą. Rozmawialiśmy także o naszych relacjach w rodzinie i z rówieśnikami. Projekt zakończył temat „Ile pomysłów mieści się w głowie?”. Tutaj ważna była kreatywność i współpraca uczniów. Dzieci dzięki swojemu zaangażowaniu i twórczości zbudowały wspaniałą rakietę i w ten sposób uratowały Profesora Szkiełko oraz Planetę Twórczego Myślenia. Były to bardzo wartościowe zajęcia.

 

 

Monika Stępień