4.jpg
Janusz

Janusz

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu: „Lekcja: Enter”. Nauczyciele wzięli udział w 32-godzinnym cyklu szkoleń, które miały na celu pokazać korzyści wynikające z wykorzystywania narzędzi cyfrowych i aktywizujących metod nauczania. Ułatwieniem w przeprowadzaniu lekcji z użyciem technologii informacyjno-komunikacyjnych są ekrany multimedialne, w które od pewnego czasu jest wyposażona nasza szkoła. 14 czerwca uczniowie kl. II wzięli udział w lekcji pokazowej z udziałem pani dyrektor. Tematem zajęć było powtórzenie wiadomości o częściach mowy. Uczniowie m.in: oglądali film edukacyjny oraz grali w „Gramatyczne koło fortuny”. Ciekawym zadaniem było układanie wieży z kubeczków, zgodnie ze schematem podanych części mowy. Przyjemnym zakończeniem była zabawa w „Gramatyczny McDonald’s”.

Informujemy wszystkich zainteresowanych, iż zgodnie z procedurą,

 08.06.2021 r. odbyły się ostateczne wybory patrona naszej szkoły.

Przypominamy, że głosowaliśmy na jednego spośród 3 kandydatów.

    Miło nam zakomunikować, iż wolą całej społeczności szkolnej i pracowników nasza placówka będzie nosiła imię:

 Marii Skłodowskiej – Curie, której kandydatura otrzymała 57 głosów.

Uprawnionych do głosowania było 76, oddało głos 67.     

     Pozostałe głosy przypadły  następująco: 

Józef Piłsudski  – 10

74 Górnośląski Pułk Piechoty– 0

Głosy liczyła komisja pod opieką :

p. Michała Wręczyckiego i p. Anny Langner

W dniu 8 czerwca uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Cisiu uczestniczyły w swoim pierwszym głosowaniu na patrona szkoły. Na początku zostali zapoznani  z zasadami glosowania, które przedstawiła im p. Anna Langner. Następnie złożyły swój podpis na liście wyborców i otrzymały karty do głosowania, gdzie oddały swój głos.

 

W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III mieli możliwość wzięcia udziału w II Gminnym Konkursie Językowo- Plastycznym „My First Picture Dictionary” organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Blachowni. Z wielką przyjemnością informujemy, że wyróżnienie w konkursie otrzymała nasza uczennica z klasy II Julia Wróbel. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju

 

Tegoroczne hasło „An open worldbegins with an open world”

 

Boimy się tego, czego nie znamy, dlatego należy zachęcaćdzieci i młodzież do poznawania innych kultur i zwyczajów, języków i wierzeń. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z tej możliwości. Na lekcji zdalnej języka angielskiego klasa 6,7 i 8  obejrzała ciekawy materiał audiowizualny udostępniony przez Kuratorium Oświaty w Katowicach na temat eksperymentalnych badań DNA na skutek którego nawiązała się dyskusja na temat pochodzenia ludzi, tolerancji i różnic kulturowych. Ponadto klasa 5 podczas lekcji w szkole miała okazję wysłuchać naszej native speaker Emily Bugajski oraz Oli Knapczyk, która uczęszczała do przedszkola w Wielkiej Brytanii. Emily w bardzo prosty, lecz obrazowy sposób wprowadziła nas w świat multikulturowych klas w kanadyjskich szkołach i przedszkolach. Dzieci z ciekawością oglądały zdjęcia klas/grup do których uczęszczała Emily. Następnie Ola zaprezentowała klasie swoje zdjęcia z brytyjskiego przedszkola i przeczytała nam swój autorski wiersz w języku angielskim, który został zamieszczony/ wydany w tomiku wierszy dziecięcych.

 

 

W dniu 21.05.21r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w klasowej uroczystości „Pasowania na czytelnika”. Inicjatorem wydarzenia  była p. Anna Langner, która przygotowała na tę okoliczność różne zadania, które wiązały się przede wszystkim ze znajomością dziecięcej literatury oraz zasad obchodzenia się z książką. Po części zadaniowej  dzieci wypowiedziały słowa ślubowania a p. dyr. szkoły Anita Walczak dokonała uroczystego pasowania na czytelnika każdego ucznia. Na pamiątkę każdy otrzymał piękny dyplom oraz odznakę. Na zakończenie uczniowie przedstawili swoje wiersze oraz piosenkę. Bardzo dziękujemy za tak miłą uroczystość.

 

 

Beata Kowalczyk

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU ARTYSTYCZNO – LITERACKO – FOTOGRAFICZNEGO „TWOJA POSTAĆ WYGLĄDA MI ZNAJOMO”

 

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki naszego konkursu.

 

Przypomnijmy: zadaniem uczestników było wcielenie się w dowolnego bohatera literackiego. Następnie należało zrobić zdjęcie, które wraz z opisem przedstawianej postaci, trzeba było przesłać na adres mailowy szkoły.

 

Z uwagi na małą liczbę zgłoszeń jury konkursu, wraz z organizatorem, zdecydowało, że nagrodzone zostaną wszystkie nadesłane prace:

 

  • Aleksandra Cierpioł, Publiczna Szkoła Podstawowa w Cisiu, klasa 1, Vaiana z książki "Vaiana: skarb oceanów";

  • Nicola Kokot, Publiczna Szkoła Podstawowa w Cisiu, klasa 6, Gwengolin Shepherd, szesnastoletnia bohaterka trylogii czasu pt. "Czerwień rubinu", " Zieleń szmaragdu", "Błękit szafiru", autorstwa Gier Kerstin;

  • Kamil Kopiec, Szkoła Podstawowa w Łojkach, klasa 7A, Rejent Milczek z „Zemsty” Aleksandra Fredry;

  • Hubert Trzciński, Szkoła Podstawowa w Łojkach, klasa 7, tytułowy „Mały Książę” Antione'a de Saint Exupery'ego.

 

Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy laureatom!!!

 

Dyplomy oraz nagrody odbierać można w sekretariacie szkoły.

 

 

Wiosna to piękna pora roku Cała przyroda budzi się po zimie do życia. Chociaż czasami za oknem nie jest jeszcze zupełnie wiosennie, to można zauważyć wiele zmian w najbliższym otoczeniu. Kwitną pierwsze kwiaty, powracają ptaki, zieleni się trawa, fruwają pierwsze motylki cytrynki. Uczniowie klasy pierwszej postanowili poprzez prace plastyczne uwiecznić  piękno tej wiosennej scenerii. Wykonali biedronki oraz namalowali w formie plakatu hiacynty. Wszystkie prace są wykonane bardzo ładnie i starannie, a dzieci wykazały się  pomysłowością i starannością ich wykonania.

 

 

 

Beata Kowalczyk

 

 

 

 

 

 

 

Tradycją uczniów w naszej szkole jest wykonywanie ciekawych prac plastycznych związanych z aktualnym świętem. Na kolejnych zajęciach w klasie pierwszej  postanowiliśmy wykonać  zajączka, który jest symbolem Świąt Wielkanocnych. Zajączek kojarzy się dzieciom z prezentami ,dlatego z ochotą przystąpiły do prac. Wszystkie zajączki zostały wykonane bardzo ładnie i pomysłowo. Dzieci przygotowały z nich piękne stroiki. Mam nadzieję, że przyniosą im  wiele prezentów i smakołyków.

Beata Kowalczyk